ЯК ДОВГО та ЯК ЧАСТО?
- Dynamika Center
- 19 квіт. 2021 р.
- Читати 2 хв
«А як довго і як часто нам потрібно буде займатись зі спеціалістом, щоб досягти цілей» - одне з найчастіших питань, які ми чуємо від батьків!
Питання дуже хороше і актуальне, тому, що з боку батьків необхідно багато чого спланувати: час, дорогу, сон, період роботи/садочку, фінансовий бік, тощо. З боку Центру і фахівця : запропонувати у відповідь зручний графік, та систематизувати роботу з дитиною таким чином, щоб вона буда максимально ефективною!
Єдиної відповіді, нажаль, немає... Але є перелік параметрів, на які можемо орієнтуватись, щоб спрогнозувати частоту та тривалість!
Рівень розвитку та можливостей дитини! . Чим нижчий він від біологічного - тим робота буде тривалішою. Буває дитина вже за декілька занять дає позитивну хорошу динаміку , а буває, що необхідні місяці..
Головна ціль! - часто, щоб досягти головної мети (наприклад активного фразового мовлення, чи вертикалізації) необхідно іти поступовими етапами, досягаючи маленьких цілей, з яких складається шлях до Мовлення чи ходи. Інколи це навіть не місяці роботи, а вже роки..
Система! - чим системніше відбувається корекційний процес - тим швидше дитина дасть динаміку. Це аксіома. Важливо намагатись не пропускати заняття без поважної причини та не запізнюватись.
Включеність сім‘ї! - чим більше батьки будуть залучені у корекційний процес, виконуючи поза межами занять всі рекомендації спеціалістів, тим швидше і ефективніше прийде результат!
Хаос та перевантаження! - Бажано з самого початку корекції обрати «своїх» спеціалістів та Центр, якій будете відвідувати. По-перше так однозначно спеціалісти зможуть відслідковувати динаміку розвитку впродовж місяців і років роботи, що дасть можливість глобально спрогнозувати життя дитини (піти в ЗО садок чи школу, профорієнтуватись, тощо) та складати ефективні поетапні корекційні програми. По-друге чим більше у дитини педагогів одного напряму - тим більше заплутуємо дитину, адже кожен спеціаліст має свій підхід в корекції, свої методики впливу, особливо негативно це для раннього віку втручання, коли дитині ще важко адаптуватись та підлаштуватись під різні відносини та комунікацію. Соціалізуватись краще в будденному житті, звичайним шляхом. Велика кількість занять в день/на тиждень також має негативний вплив, адже дитині не вистачає часу і можливості на обробку інформації та переносу досвіду з занять в буденне життя.
Отже, на тривалість і частоту впливає багато різних факторів.
Зазвичай (найбільш частий варіант з нашого досвіду) це розпочинати корекцію з 3 разів на тиждень у комфортний для дитини час. Така частота дає можливість прискорити адаптацію та дати зрозуміти дитині, що цей час призначений для серйозної і важливої роботи і дитина почне вчитись налаштовуватись завчасно. Після того , як побачимо динаміку в розвитку - корекційний процес може змінитись.
Якщо ви живете в іншому місті, де немає спеціалістів з корекції: почніть з тижневого (дитина до 2-3х років ) інтенсиву. А коли повернетесь додому виконувати рекомендації самостійно, обов‘язково хоча б раз на тиждень організуйте онлайн консультацію з вашими спеціалістами для контролю!

コメント